Frage 1
Frage
Захворювання берi-берi – це класична форма недостатностi вiтамiну тiамiну. Активна його форма синтезується за допомогою ферменту з класу:
Antworten
-
Оксидоредуктаз
-
Трансфераз
-
Гiдролаз
-
Лiаз
-
Iзомераз
Frage 2
Frage
Пiд час патологiчних процесiв, якi супроводжуються гiпоксiєю, вiдбувається неповне вiдновлення молекули кисню в дихальному ланцюзi i накопичення пероксиду водню. Вкажiть фермент, який забезпечує його руйнування:
Frage 3
Frage
Пiд час патологiчних процесiв, якi супроводжуються гiпоксiєю, вiдбувається неповне вiдновлення молекули кисню в дихальному ланцюзi i накопичення пероксиду водню. Вкажiть фермент, який забезпечує його руйнування:
Frage 4
Frage
У лікарню надiйшла робітниця хімічного підприємства з ознаками отруєння. У волоссi цієї жiнки знайдено пiдвищену концентрацiю арсенату,який блокує лiпоєву кислоту. Вкажiть, порушення якого процесу є найімовірною причиною отруєння:
Antworten
-
Вiдновлення метгемоглобiну
-
Мiкросомальне окиснення
-
Окислювальне декарбоксилювання ПВК
-
Вiдновлення органічних перекисiв
-
Знешкодження супероксидних іонів
Frage 5
Frage
Пiсля курсу терапії хворому на виразку дванадцятипалої кишки лiкар пропонує вживати соки з капусти та картоплi. Вмiст яких речовин в цих продуктах сприяє профiлактицi та загоєнню виразок?
Antworten
-
Пантотенова кислота
-
Вiтамiн C
-
Вiтамiн U
-
Вiтамiн B1
-
Вiтамiн K
Frage 6
Frage
У дитини з білявим волоссям, блiдою шкiрою відмічається збільшений тонус м’язiв, судоми та розумова вiдсталiсть. В кровi підвищений рівень фенiлаланiну. Який з перелiчених методiв необхiдно застосувати для встановлення дiагнозу цiєї ензимопатiї?
Antworten
-
Бiохiмiчний
-
Цитогенетичниий
-
Популяцiйно-статистичний
-
Електрофiзiологiчний
-
Генеалогiчний
Frage 7
Frage
У дитини 6-ти місяців спостерiгається рiзке відставання в психомоторному розвитку, бліда шкіра з екзематозними змiнами, біляве волосся, блакитнi очi, напади судом. Найточнiше встановити діагноз у цiєї дитини дозволить визначення в кровi i сечi концентрації такої речовини:
Antworten
-
Лейцин
-
Гiстидин
-
Триптофан
-
Фенiлпiруват
-
Валiн
Frage 8
Frage
У хворого спостерiгається гемералопiя (куряча слiпота). Яка з перерахованих речовин матиме лiкувальну дiю?
Antworten
-
Карнiтин
-
Карнозин
-
Креатин
-
Кератин
-
Каротин
Frage 9
Frage
У юнака 20-ти років діагностовано спадковий дефіцит УДФ глюкуронiлтрансферази. Пiдвищення якого показника кровi пiдтверджує цей дiагноз?
Frage 10
Frage
Важливим джерелом утворення амiаку в головному мозку є дезамiнування АМФ. Яка амінокислота відіграє основну роль у зв’язуваннi амiаку в нервовiй тканинi?
Antworten
-
Аланiн
-
Глутамат
-
Iзолейцин
-
Аргiнiн
-
Лiзин
Frage 11
Frage
У 19-мiсячної дитини iз затримкою розвитку та проявами самоагресiї, вмiст сечової кислоти в кровi - 1,96 ммоль/л. При якому метаболічному порушеннi це спостерiгається?
Frage 12
Frage
Дитина 9-ти місяців харчується сумiшами, незбалансованими за вмiстом вiтамiну B6. У дитини спостерiгається пелагроподібний дерматит, судоми, анемiя. Розвиток судом може бути пов’язаний з дефiцитом утворення:
Antworten
-
Серотонiну
-
Гiстамiну
-
ГАМК
-
ДОФА
-
Дофамiну
Frage 13
Frage
Хворому на гепатит для попередження уражень печiнки призначили вiтамiноподiбну речовину холiн. Його лiкувальний ефект пов’язаний з:
Antworten
-
Пригнiченням синтезу холестерину
-
Активацiєю глiкогенсинтази
-
Активацiєю глiкогенфосфорилази
-
Лiпотропною дiєю
-
Пригнiченням синтезу ацетонових тiл
Frage 14
Frage
Дослiдженнями останніх десятилiть встановлено, що безпосереднiми ”виконавцями” апоптозу в клiтинi є особливi ферменти - каспази. В утвореннi одного з них бере участь цитохром С. Вкажiть його функцію в нормальнiй клiтинi:
Antworten
-
Компонент пiруватдегiдрогеназної системи
-
Фермент ЦТК
-
Компонент Н+-АТФ-азної системи
-
Фермент β-окиснення жирних кислот
-
Фермент дихального ланцюга переносу електронiв
Frage 15
Frage
Процес бiосинтезу білка є енергозалежним. Вкажiть, який макроергiчний субстрат безпосередньо використовується в цьому процесi на стадiї елонгацiї:
Frage 16
Frage
У новонародженої дитини спостерiгається зниження iнтенсивностi смоктання, часте блювання, гiпотонiя. У сечi та кровi значно підвищена концентрація цитрулiну. Який метаболічний процес порушений?
Antworten
-
Глюконеогенез
-
ЦТК
-
Орнiтиновий цикл
-
Глiколiз
-
Цикл Корi
Frage 17
Frage
Чоловiк 70-ти років хворiє на атеросклероз судин нижніх кiнцiвок та iшемiчну хворобу серця. Пiд час обстеження виявлено порушення ліпідного складу кровi. Надлишок яких лiпопротеїнiв є головною ланкою в патогенезi атеросклерозу?
Antworten
-
Холестерину
-
Хiломiкронiв
-
Високої щiльностi
-
Промiжної щiльностi
-
Низької щiльностi
Frage 18
Frage
Пiсля видалення зуба у пацієнта виникла кровотеча. Аналiз кровi виявив зниження протромбiнового iндексу. Дефiцит якого вiтамiну може бути причиною такого стану?
Frage 19
Frage
Аспiрин iнгiбує синтез простагландинiв, завдяки блокуванню активностi циклооксигенази. Яка жирна кислота необхiдна для цього синтезу?
Antworten
-
Арахiдонова
-
Лiнолева
-
Лiноленова
-
Стеаринова
-
Пальмiтинова
Frage 20
Frage
У хворого з яскраво вираженою жовтушнiстю шкiри, склер та слизових оболонок, сеча має колір темного пива, кал свiтлий. У кровi підвищений вмiст прямого бiлiрубiну, в сечi визначається бiлiрубiн. Який тип жовтяницi у хворого?
Antworten
-
Гемолiтична
-
Обтурацiйна
-
Паренхiматозна
-
Кон’югацiйна
-
Екскрецiйна
Frage 21
Frage
Пiд час реплікації ДНК один iз її ланцюгiв синтезується iз запiзненням. Що визначає дану особливість синтезу?
Antworten
-
Комплiментарнiсть ланцюгiв
-
Антипаралельнiсть ланцюгiв
-
Вiдсутнiсть трифосфонуклеотидiв
-
Великi розмiри ДНК-полiмерази
-
Необхiднiсть репарацiї
Frage 22
Frage
Фермент оксидаза D-амiнокислот каталiзує дезамінування тільки D амiнокислот. Яка властивість ферментiв виявляється при цьому
Frage 23
Frage
У доношеного новонародженого спостерiгається жовте забарвлення шкiри та слизових оболонок. Iмовiрною причиною цього стану може бути тимчасова нестача такого ферменту:
Frage 24
Frage
У немовляти спостерiгаються епiлептиформнi судоми, викликанi дефiцитом вiтамiну B6. Це спричинено зменшенням у нервовiй тканинi гальмiвного медiатора - γ-амiномасляної кислоти. Активнiсть якого ферменту знижена при цьому?
Antworten
-
Пiридоксалькiназа
-
Аланiнамiнотрансфераза
-
Глутаматдегiдрогеназа
-
Глутаматдекарбоксилаза
-
Глутаматсинтетаза
Frage 25
Frage
У пацiєнта, що звернувся до лiкаря, спостерiгається жовте забарвлення шкiри, сеча - темна, кал темно-жовтого кольору. Пiдвищення концентрацiї якої речовини буде спостерiгатися в сироватцi кровi?
Antworten
-
Мезобiлiрубiн
-
Вердоглобiн
-
Кон’югований бiлiрубiн
-
Вiльний бiлiрубiн
-
Бiлiвердин
Frage 26
Frage
У 12-рiчного хлопчика в сечi виявлено високий вмiст усiх амiнокислот алiфатичного ряду. При цьому вiдмiчена найбiльш висока екскрецiя цистину та цистеїну. Крiм того, УЗД нирок показало наявнiсть каменiв у них. Виберiть можливу патологiю:
Antworten
-
Цистит
-
Цистинурiя
-
Алкаптонурiя
-
Фенiлкетонурiя
-
Хвороба Хартнупа
Frage 27
Frage
Цикл Кребса вiдiграє важливу роль у реалiзацiї глюкопластичного ефекту амiнокислот. Це зумовлено обов’язковим перетворенням безазотистого залишку амiнокислот у:
Antworten
-
Оксалоацетат
-
Малат
-
Сукцинат
-
Фумарат
-
Цитрат
Frage 28
Frage
У хворого з жовтяницею встановлено: пiдвищення у плазмi кровi вмiсту загального бiлiрубiну за рахунок непрямого (вiльного), в калi та сечi – високий вмiст стеркобiлiну, рiвень прямого (зв’язаного) бiлiрубiну в плазмi кровi в межах норми. Про який вид жовтяницi можна думати?
Frage 29
Frage
Кухар в результатi необачностi обпiк руку парою. Пiдвищення концентрацiї якої речовини викликало почервонiння, набряклiсть та болючiсть ураженої дiлянки шкiри?
Antworten
-
Лiзин
-
Тiамiн
-
Глутамiн
-
Гiстамiн
-
Галактозамiн
Frage 30
Frage
Вiтамiн A у комплексi зi специфiчними циторецепторами проникає через ядернi мембрани, iндукує процеси транскрипцiї, що стимулює рiст та диференцiювання клiтин. Ця бiологiчна функцiя реалiзується наступною формою вiтамiну A:
Antworten
-
Ретинол
-
Транс-ретиналь
-
Цис-ретиналь
-
Транс-ретиноєва кислота
-
Каротин
Frage 31
Frage
Одна з форм вродженої патологiї супроводжується гальмуванням перетворення фенiлаланiну в тирозин. Бiохiмiчною ознакою хвороби є накопичення в органiзмi деяких органiчних кислот, у тому числi такої кислоти:
Antworten
-
Лимонна
-
Пiровиноградна
-
Молочна
-
Глутамiнова
-
Фенiлпiровиноградна
Frage 32
Frage
Встановлено ураження ВIЛ Т-лiмфоцитiв. При цьому фермент вiрусу зворотня транскриптаза (РНК-залежна ДНК-полiмераза) каталiзує синтез:
Antworten
-
Вiрусної i-РНК на матрицi ДНК
-
ДНК на матрицi вiрусної i-РНК
-
ДНК на вiруснiй р-РНК
-
Вiрусної РНК на матрицi ДНК
-
i-РНК на матрицi вiрусного бiлку
Frage 33
Frage
Внаслiдок тривалого голодування в органiзмi людини швидко зникають резерви вуглеводiв. Який з процесiв метаболiзму за цих умов поновлює вмiст глюкози в кровi?
Antworten
-
Пентозофосфатний шлях
-
Анаеробний глiколiз
-
Аеробний глiколiз
-
Глiкогенолiз
-
Глюконеогенез
Frage 34
Frage
У людини визначили величину енерговитрат. У якому станi знаходилась людина, якщо її енерговитрати виявилися меншими за основний обмiн?
Antworten
-
Вiдпочинок
-
Сон
-
Легка робота
-
Нервове напруження
-
Спокiй
Frage 35
Frage
Після операцiї на кишечнику у хворого з’явились симптоми отруєння амiаком за типом печiнкової коми. Який механiзм дiї амiаку на енергозабезпечення ЦНС?
Antworten
-
Гальмування глiколiзу
-
Гальмування ЦТК в результатi зв’язування альфа-кетоглутарату
-
Гальмування бета-окиснення жирних кислот
-
Iнактивацiя ферментiв дихального ланцюга
-
Роз’єднування окисного фосфорилювання
Frage 36
Frage
Серед антиатеросклеротичних препаратiв, що застосовуються з метою профiлактики та лiкування атеросклерозу, є левостатин. Вiн дiє шляхом:
Antworten
-
Стимулювання екскрецiї холестерину з органiзму
-
Пригнiчення всмоктування холестерину в кишкiвнику
-
Активацiї метаболiзму холестерину
-
Гальмування бiосинтезу холестерину
-
Усiма наведеними шляхами
Frage 37
Frage
При недостатностi вiтамiну C спостерiгається порушення структури колагенових волокон. Яка стадiя їх синтезу порушується при цьому?
Antworten
-
Приєднання глюкозних i галактозних залишкiв
-
Утворення гама-карбоксиглутамату
-
Утворення гiдроксипролiну i гiдроксилiзину
-
Вiдщеплення сигнальних олiгопептидiв
-
Агрегацiя тропоколагену i утворення фiбрил
Frage 38
Frage
Хворому призначили антибiотик хлорамфенiкол (левомецитин), який порушує у мiкроорганiзмiв синтез бiлку шляхом гальмування процесу:
Antworten
-
Транскрипцiї
-
Утворення полiрибосом
-
Процесингу
-
Елонгацiї трансляцiї
-
Амплiфiкацiї генiв
Frage 39
Frage
У молодого чоловiка внаслiдок подразнення сонячного сплетення запальним процесом (солярит) пiдвищена функцiональна активнiсть залоз шлунка, що виражається, зокрема, у збiльшеннi продукцiї хлоридної кислоти. Яка з вказаних нижче речовин викликає гiперхлоргiдрiю у даному випадку?
Antworten
-
Гастрин
-
Гастроiнгiбуючий пептид
-
Урогастрон
-
Глюкагон
-
Калiкреїн
Frage 40
Frage
Реакцiї мiжмолекулярного транспорту одновуглецевих радикалiв є необхiдними для синтезу бiлкiв та нуклеїнових кислот. З якого з наведених нижче вiтамiнiв утворюється кофермент, потрiбний для вказаних вище реакцiй?
Antworten
-
Тiамiн
-
Пантотенова кислота
-
Фолiєва кислота
-
Рибофлавiн
-
Аскорбiнова кислота
Frage 41
Frage
Прокарiотичнi та еукарiотичнi клiтини характеризуються здатнiстю до подiлу. Подiл прокарiотичних клiтин вiдрiзняється вiд подiлу еукарiотичних, але iснує молекулярний процес, який лежить в основi цих подiлiв. Який це процес?
Antworten
-
Амплiфiкацiя генiв
-
Транскрипцiя
-
Репарацiя
-
Трансляцiя
-
Реплiкацiя ДНК
Frage 42
Frage
Молода людина 25-ти рокiв споживає надмiрну кiлькiсть вуглеводiв (600 г на добу), що перевищує її енергетичнi потреби. Який процес буде активуватися в органiзмi людини у даному випадку?
Antworten
-
Глюконеогенез
-
Глiколiз
-
Лiполiз
-
Лiпогенез
-
Окиснення жирних кислот
Frage 43
Frage
Препарати групи вiтамiнуB2 призначають при захворюваннях шкiри. Завдяки наявностi якої структури в його складi визначається здатнiсть до окиснення-вiдновлення?
Frage 44
Frage
У хворого має мiсце хронiчний запальний процес мигдаликiв. За рахунок якого бiохiмiчного процесу у вогнищi запалення пiдтримується концентрацiя НАДФН, необхiдного для реалiзацiї механiзму фагоцитозу?
Antworten
-
Цикл Кребса
-
Цикл Корi
-
Пентозо-фосфатний шлях
-
Орнiтиновий цикл
-
Глiколiз
Frage 45
Frage
Який вiтамiнний препарат доцiльно призначити пацiєнту зi скаргами на зниження гостроти зору в сутiнках, сухiсть шкiри, частi застуднi захворювання, ламкiсть волосся?
Antworten
-
Ергокальциферол
-
Тiамiну хлорид
-
Нiкотинова кислота
-
Ретинолу ацетат
-
Пантотенова кислота
Frage 46
Frage
Хворому з ревматоїдним артритом тривалий час вводили гiдрокортизон. У нього з’явилися гiперглiкемiя, полiурiя, глюкозурія, спрага. Цi ускладнення лiкування є наслідком активації процесу:
Antworten
-
Лiполiз
-
Глiкогенолiз
-
Глiкогенез
-
Глiколiз
-
Глюконеогенез
Frage 47
Frage
Пiсля переходу до змiшаного харчування у новонародженої дитини виникла диспепсiя з дiареєю, метеоризмом, відставанням у розвитку. Бiохiмiчна основа даної патології полягає у недостатностi:
Antworten
-
Лактази та целобiази
-
Сахарази та iзомальтази
-
Трипсину та хiмотрипсину
-
Лiпази та креатинкiнази
-
Целюлази
Frage 48
Frage
Для лiкування урогенiтальних iнфекцiй використовують хiнолони - iнгiбiтори ферменту ДНК-гiрази. Який процес порушується пiд дiєю хiнолонiв у першу чергу?
Antworten
-
Амплiфiкацiя генiв
-
Рекомбiнацiя генiв
-
Репарацiя ДНК
-
Реплiкацiя ДНК
-
Зворотна транскрипція
Frage 49
Frage
Мати зауважила занадто темну сечу у її 5-рiчної дитини. Дитина скарг не висловлює. Жовчних пігментів у сечi не виявлено. Поставлено дiагноз алкаптонурiя. Дефiцит якого ферменту має мiсце у дитини?
Antworten
-
Оксидаза гомогентизинової кислоти
-
Фенiлаланiнгiдроксилаза
-
Тирозиназа
-
Оксидаза оксифенiлпiрувату
-
Декарбоксилаза фенiлпiрувату
Frage 50
Frage
Глiкоген, що надiйшов з їжею, гідролізується у шлунково-кишковому трактi. Який кінцевий продукт утворюється в результатi цього процесу?
Antworten
-
Глюкоза
-
Лактат
-
Лактоза
-
Галактоза
-
Фруктоза
Frage 51
Frage
Хворому з прогресуючою м’язовою дистрофією було проведено бiохiмiчне дослiдження сечi. Поява якої речовини у великiй кiлькостi в сечi може пiдтвердити захворювання м’язiв у даного хворого?
Antworten
-
Порфiрини
-
Сечовина
-
Креатин
-
Гiпурова кислота
-
Креатинiн
Frage 52
Frage
У хворого 37-ми років на фонi тривалого застосування антибіотиків спостерiгається підвищена кровоточивiсть при невеликих пошкодженнях. У кровi - зниження активностi факторiв згортання кровi II, VII, IX, X, подовження часу згортання кровi. Недостатнiстю якого вiтамiну обумовленi зазначенi змiни?
Antworten
-
Вiтамiн D
-
Вiтамiн А
-
Вiтамiн С
-
Вiтамiн К
-
Вiтамiн Е
Frage 53
Frage
У людини порушено всмоктування продуктів гiдролiзу жирiв. Причиною цього може бути дефіцит у порожнинi тонкої кишки:
Antworten
-
Лiполiтичних ферментiв
-
Жовчних пiгментiв
-
Жовчних кислот
-
Iонiв натрiю
-
Жиророзчинних вітамінів
Frage 54
Frage
Катiоннi глiкопротеїни є основними компонентами слини привушних залоз. Якi амінокислоти обумовлюють їх позитивний заряд?
Antworten
-
Цистеїн, глiцин, пролiн
-
Аспартат, глутамат, глiцин
-
Аспартат, аргiнiн, глутамат
-
Глутамат, валiн, лейцин
-
Лiзин, аргiнiн, гiстидин
Frage 55
Frage
При лабораторному дослiдженнi дитини виявлено підвищений вмiст у кровi та сечi лейцину, валiну, iзолейцину та їх кетопохiдних. Сеча має характерний запах кленового сиропу. Недостатнiсть якого ферменту характерна для цього захворювання?
Frage 56
Frage
Чоловiковi 58-ми років зроблено операцію з приводу раку простати. Через 3 мiсяцi йому проведено курс променевої та хiмiотерапiї. До комплексу лiкарських препаратів входив 5-фтордезоксиуридин – інгібітор тимiдилатсинтази. Синтез якої речовини блокується цим препаратом?
Frage 57
Frage
Синтез i-РНК проходить на матрицi ДНК з урахуванням принципу комплементарностi. Якщо триплети у ДНК наступнi - АТГ-ЦГТ, то вiдповiднi кодони i-РНК будуть:
Antworten
-
ТАГ-УГУ
-
АУГ-ЦГУ
-
АТГ-ЦГТ
-
УАГ-ЦГУ
-
УАЦ-ГЦА
Frage 58
Frage
У пацiєнта пiсля переохолодження на губах з’явились герпетичнi висипання. Для лiкування призначений крем ацикловiру, терапевтичний ефект якого пояснюється здатнiстю:
Antworten
-
Гальмувати активність ДНК-полiмерази
-
Порушувати функцію зворотної транскриптази
-
Iнгiбувати нейрамiнiдазу
-
Гальмувати активність протеази
-
Уповiльнювати реплікацію РНК- i ДНК-геномних вiрусiв
Frage 59
Frage
При повторній дії ультрафіолетових променів шкіра темнішає внаслідок синтезу в ній меланіну, що захищає клітини від пошкодження. Основним механізмом включення цього захисту є:
Antworten
-
Активація оксидази гомогентизинової кислоти
-
Пригнічення тирозинази
-
Пригнічення фенілаланінгідроксилази
-
Пригнічення оксидази гомогентизинової кислоти
-
Активація тирозинази
Frage 60
Frage
У пацієнта встановлено гiповiтамiноз фолiєвої кислоти, що може призвести до порушення синтезу:
Antworten
-
Пуринових нуклеотидiв та холестерину
-
Пуринових та тимiдилових нуклеотидiв
-
Тимiдилових нуклеотидiв та жирних кислот
-
Гема та креатину
-
Цитрату та кетонових тiл
Frage 61
Frage
Спадкова гiперлiпопротеїнемiя I типу обумовлена недостатнiстю лiпопротеїнлiпази. Пiдвищення рівня яких транспортних форм ліпідів в плазмi навiть натщесерце є характерним?
Antworten
-
Лiпопротеїни низької густини
-
Лiпопротеїни дуже низької густини
-
Хiломiкрони
-
Лiпопротеїни високої густини
-
Модифiкованi лiпопротеїни
Frage 62
Frage
До лiкарнi звернувся чоловiк 50-ти рокiв з розладами пам’ятi, болiсними вiдчуттями по ходу нервових стовбурiв, зниженням інтелектуальних функцiй, порушеннями з боку серцево-судинної системи i явищами диспепсiї. В анамнезi хронічний алкоголiзм. Дефiцит якого вiтамiну може викликати цi симптоми?
Antworten
-
Кальциферол
-
Нiацин
-
Ретинол
-
Тiамiн
-
Рибофлавiн
Frage 63
Frage
Пацiєнт звернувся зi скаргами на гострий бiльу правому пiдребер’ї. При оглядi лiкар звернув увагу на пожовтiння склер хворого. Лабораторно: пiдвищена активність АлАТ та негативна реакцiя на стеркобiлiн в калi. Для якого захворювання характернi такi симптоми?
Antworten
-
Хронiчний гастродуоденiт
-
Гемолiтична жовтяниця
-
Жовчокам’яна хвороба
-
Хронiчний колiт
-
Хронiчний гастрит
Frage 64
Frage
У чоловiка 35-ти рокiв феохромоцитома. В кровi спостерiгається пiдвищений рiвень адреналiну та норадреналiну, концентрацiя вiльних жирних кислот зросла в 11 разiв. Активацiя якого ферменту пiд впливом адреналiну пiдвищує лiполiз?
Antworten
-
Фосфолiпаза А2
-
Фосфолiпаза С
-
ТАГ-лiпаза
-
Лiпопротеїнлiпаза
-
Холестеролестераза
Frage 65
Frage
В сечi новонародженого визначається цитрулiн та високий рiвень амiаку. Вкажiть, утворення якої речовини, найiмовiрнiше, порушене у цього малюка:
Antworten
-
Сечовина
-
Сечова кислота
-
Амiак
-
Креатинiн
-
Креатин
Frage 66
Frage
Пацiєнт 46-ти рокiв звернувся до лiкаря зi скаргами на болi в дрiбних суглобах нiг та рук. Суглоби збiльшенi, мають вигляд потовщених вузлiв. У сироватцi встановлено пiдвищений вмiст уратiв. Це може бути спричинене:
Antworten
-
Порушенням обмiну амiнокислот
-
Порушенням обмiну вуглеводiв
-
Порушенням обмiну лiпiдiв
-
Порушенням обмiну пiримiдинiв
-
Порушенням обмiну пуринiв
Frage 67
Frage
Бiосинтез пуринового кiльця вiдбувається на рибозо-5-фосфатi шляхом поступового нарощення атомiв азоту i вуглецю та замикання кiлець. Джерелом рибозофосфату є наступний процес:
Antworten
-
Глюконеогенез
-
Глiколiз
-
Глiконеогенез
-
Пентозофосфатний цикл
-
Глiкогенолiз
Frage 68
Frage
У хворого нормально забарвлений кал, у складi якого є велика кiлькiсть вiльних жирних кислот. Причиною цього є порушення:
Antworten
-
Всмоктування жирiв
-
Гiдролiзу жирiв
-
Жовчовидiлення
-
Жовчоутворення
-
Секрецiї лiпаз
Frage 69
Frage
До клiнiки доставлено хвору на цукровий дiабет, госпiталiзовано у прекоматозному станi кетоацидотичного типу. Збiльшення вмiсту якого метаболiту до цього призвело?
Antworten
-
Цитрат
-
Ацетоацетат
-
α-кетоглутарат
-
Малонат
-
Аспартат
Frage 70
Frage
У синтезi пуринових нуклеотидiв беруть участь деякi амiнокислоти, похiднi вiтамiнiв, фосфорнi ефiри рибози. Коферментна форма якого вiтамiну є переносником одновуглецевих фрагментiв в цьому синтезi?
Antworten
-
Рибофлавiн
-
Пантотенова кислота
-
Нiкотинова кислота
-
Фолiєва кислота
-
Пiридоксин
Frage 71
Frage
Основними тригерами, що вмикають ефекторнi системи клiтини у вiдповiдь на дiю гормонiв, є протеїнкiнази, якi змiнюють каталiтичну активнiсть певних регуляторних ферментiв шляхом АТФ-залежного фосфорилювання. Який з наведених ферментiв є активним у фосфорильованiй формi?
Antworten
-
Глiкогенфосфорилаза
-
Ацетил-КоА-карбоксилаза
-
ГОМГ-КоА-редуктаза
-
Пiруваткiназа
-
Глiкогенсинтаза
Frage 72
Frage
До лiкарнi доставлено хворого з отруєнням iнсектицидом - ротеноном. Яка дiлянка мiтохондрiального ланцюга переносу електронiв блокується цiєю речовиною?
Frage 73
Frage
В ходi регенерацiї епiтелiю слизової оболонки порожнини рота (розмноження клiтин) вiдбулася реплiкацiя (авторепродукцiя) ДНК за напiвконсервативним механiзмом. При цьому нуклеотиди нової нитки ДНК є комплементарними до:
Antworten
-
Iнтронних дiлянок гену
-
Ферменту РНК-полiмерази
-
Ферменту ДНК-полiмерази
-
Материнської нитки
-
Змiстовних кодонiв
Frage 74
Frage
Сучаснi антиатеросклеротичнi препарати застосовуються з метою профiлактики та лiкування атеросклерозу. Такi препарати як гемфiброзил та фенфiбрат гальмують бiосинтез холестерину шляхом iнгiбування ферменту:
Frage 75
Frage
При напруженiй фiзичнiй роботi у м’язовiй тканинi накопичується молочна кислота, яка дифундує в кров i пiдхоплюється печiнкою та серцем. Який процес забезпечує вiдновлення запасiв глiкогену в м’язах?
Frage 76
Frage
У жiнки 36-ти рокiв має мiсце гiповiтамiноз B2. Причиною виникнення специфiчних симптомiв (ураження епiтелiю, слизових оболонок, шкiри, рогiвки ока) iмовiрно є дефiцит:
Antworten
-
Цитохромоксидази
-
Цитохрому А1
-
Цитохрому В
-
Цитохрому С
-
Флавiнових коферментiв
Frage 77
Frage
До лікаря звернувся пацієнт зі скаргами на головокружіння, погіршення пам’яті, періодичні судоми. Встановлено, що причиною таких змін є продукт декарбоксилювання глутамінової кислоти. Назвіть його:
Frage 78
Frage
По приїздi групи експертiв на мiсце злочину виявлено тiло без ознак життя. В ходi дослiдження кровi загиблого виявлена велика концентрацiя iонiв цiанової кислоти. Iнгiбування якого комплексу дихального ланцюга мiтохондрiй стало причиною смертi?
Frage 79
Frage
У пацiєнта стоматологiчного вiддiлення виявлено хворобу Педжета, що супроводжується деградацiєю колагену. Вирiшальним фактом для постановки дiагнозу було виявлення у сечi хворого пiдвищеного рiвня:
Antworten
-
Аланiну
-
Аргiнiну
-
Триптофану
-
Серину
-
Оксипролiну
Frage 80
Frage
При обтурацiйнiй жовтяницi часто спостерiгається протромбiнова недостатнiсть. З дефiцитом в органiзмi якого вiтамiну це пов’язано?
Frage 81
Frage
Цiанiстий калiй є отрутою, вiд якої смерть органiзму наступає миттєво. На якi ферменти в мiтохондрiях дiє цiанистий калiй?
Frage 82
Frage
Для пiдвищення результатiв спортсмену рекомендували застосовувати препарат, який мiстить у собi карнiтин. Який процес в найбiльшому ступенi активується карнiтином?
Frage 83
Frage
При обстеженнi чоловiка 45-ти рокiв, що тривалий час перебував на рослиннiй дiєтi, виявлено негативний азотистий баланс. Яка особливiсть рацiону стала причиною цього явища?
Antworten
-
Недостатня кiлькiсть жирiв
-
Надмiрна кiлькiсть води
-
Надмiрна кiлькiсть вуглеводiв
-
Недостатня кiлькiсть бiлкiв
-
Недостатня кiлькiсть жирiв i бiлкiв
Frage 84
Frage
Лiмфоцит уражений ретровiрусом ВIЛ (СНIД). В цьому випадку напрямок потоку iнформацiї в клiтинi буде:
Antworten
-
ДНК → i-РНК → полiпептид → ДНК
-
РНК → ДНК → i-РНК → полiпептид
-
ДНК → полiпептид → i-РНК
-
i-РНК → полiпептид → ДНК
-
Полiпептид → РНК → ДНК → i-РНК
Frage 85
Frage
Препарат "Гептрал", який використовують при хворобах печiнки, мiстить S-аденозилметiонiн. Ця активна амiнокислота бере участь у синтезi:
Antworten
-
Фосфолiпiдiв
-
Жовчних кислот
-
Триацилглiцеролiв
-
Холестерину
-
Гему
Frage 86
Frage
При алкаптонурiї вiдбувається надмiрне видiлення гомогентизинової кислоти iз сечею. С порушенням метаболiзму якої амiнокислоти пов’язано виникнення цього захворювання?
Antworten
-
Метiонiн
-
Фенiлаланiн
-
Аланiн
-
Тирозин
-
Аспарагiн
Frage 87
Frage
У хворого, що страждає на спадкову хворобу Хартнупа, спостерiгаються пелагроподiбнi ураження шкiри, порушення розумового розвитку в результатi нестачi нiкотинової кислоти. Причиною цього захворювання є порушення такого процесу:
Antworten
-
Декарбоксилювання триптофану
-
Трансамiнування фенiлаланiну
-
Всмоктування i реабсорбцiя в нирках триптофану
-
Всмоктування i реабсорбцiя в нирках метiонiну
-
Всмоктування i реабсорбцiя цистеїну
Frage 88
Frage
При обстеженнi хворого окулiст виявив збiльшення часу адаптацiї ока до темряви. Нестача якого вiтамiну може бути причиною такого симптому?
Frage 89
Frage
Стеатоз виникає внаслiдок накопичення триацилглiцеролiв у гепатоцитах. Одним з механiзмiв розвитку цього захворювання є зменшення утилiзацiї нейтрального жиру ЛПДНЩ. Якi лiпотропнi речовини попереджують розвиток стеатозу?
Antworten
-
Аргiнiн, B2, B3
-
Метiонiн, B6, B12
-
Аланiн, B1, PP
-
Валiн, B3, B2
-
Iзолейцин, B1, B2
Frage 90
Frage
Хвороба Андерсена належить до групи спадкових хвороб, що розвиваються внаслiдок уродженої недостатностi синтезу певних ферментiв глiкогенолiзу. Недостатнiсть якого ферменту є молекулярною основою цього глiкогенозу?
Frage 91
Frage
У недоношеного немовляти спостерiгається жовтяниця. З нестачею у нього якого ферменту це пов’язано?
Antworten
-
Лужна фосфатаза
-
УДФ-трансглюкуронiдаза
-
Кисла фосфатаза
-
Каталаза
-
НАД+ - дегiдрогеназа
Frage 92
Frage
Порушення процесiв мiєлiнiзацiї нервових волокон призводить до неврологiчних розладiв i розумової вiдсталостi. Такi симптоми характернi для спадкових i набутих порушень обмiну:
Antworten
-
Вищих жирних кислот
-
Сфiнголiпiдiв
-
Нейтральних жирiв
-
Холестерину
-
Фосфатидної кислоти
Frage 93
Frage
Хворий 47-ми рокiв з дiагнозом вогнищевий туберкульоз верхньої долi правої легенi, в складi комбiнованої терапiї одержує iзонiазид. Через деякий час пацiєнт почав пред’являти скарги на м’язову слабкiсть, зниження шкiрної чутливостi, порушення зору, координацiї рухiв. Який вiтамiнний препарат доцiльно використати для усунення даних явищ?
Antworten
-
Вiтамiн B6
-
Вiтамiн A
-
Вiтамiн D
-
Вiтамiн B12
-
Вiтамiн C
Frage 94
Frage
Похiднi птерину (амiноптерин i метотрексат) - є конкурентними iнгiбiторами дигiдрофолатредуктази, внаслiдок чого вони пригнiчують регенерацiю тетрагiдрофолiєвої кислоти з дигiдрофолату. Цi лiкарськi засоби призводять до гальмування мiжмолекулярного транспорту одновуглецевих груп. Бiосинтез якого полiмеру при цьому пригнiчується?
Antworten
-
Гомополiсахариди
-
Ганглiозиди
-
Глiкозамiноглiкани
-
Бiлок
-
ДНК
Frage 95
Frage
На основi лабораторного аналiзу у хворого пiдтверджено дiагноз - подагра. Для встановлення дiагнозу було проведено визначення вмiсту:
Frage 96
Frage
Для лiкування деяких iнфекцiйних захворювань, викликаних бактерiями, застосовуються сульфанiламiднi препарати, що блокують синтез фактора росту бактерiй. Назвiть механiзм їх дiї:
Antworten
-
Є антивiтамiнами параамiнобензойної кислоти
-
Iнгiбують всмоктування фолiєвої кислоти
-
Є алостеричними iнгiбiторами ферментiв
-
Беруть участь в окисно-вiдновних процесах
-
Є алостеричними ферментами
Frage 97
Frage
При глiкогенозi - хворобi Гiрке - порушується перетворення глюкозо-6-фосфату на глюкозу, що призводить до накопичення глiкогену в печiнцi та нирках. Дефiцит якого ферменту є причиною захворювання?
Antworten
-
Глiкогенсинтетаза
-
Фосфорилаза
-
Глюкозо-6-фосфатаза
-
Гексокiназа
-
Альдолаза
Frage 98
Frage
Для утворення транспортної форми амiнокислот для синтезу бiлка необхiдно:
Antworten
-
Рибосома
-
Амiноацил-тРНК-синтетаза
-
м-РНК
-
ГТФ
-
Ревертаза
Frage 99
Frage
До бiорегуляторiв клiтинних функцiй лiпiдної природи належать тромбоксани. Джерелом для синтезу цих сполук є:
Antworten
-
Пальмiтинова кислота
-
Стеаринова кислота
-
Арахiдонова кислота
-
Фосфатидна кислота
-
Пальмiтоолеїнова кислота
Frage 100
Frage
Недостатнiсть в органiзмi лiнолевої та лiноленової кислот призводить до ушкоджень шкiри, випадiння волосся, сповiльненого загоювання ран, тромбоцитопенiї, зниження опiрностi до iнфекцiйних захворювань. Порушення синтезу яких речовин найiмовiрнiше зумовлює вказанi симптоми?
Antworten
-
Катехоламiни
-
Iнтерлейкiни
-
Iнтерферони
-
Ейкозаноїди
-
Кортикостероїди
Frage 101
Frage
При декарбоксилюваннi глутамату утворюється нейромедiатор гамма-амiномасляна кислота (ГАМК). При розпадi ГАМК перетворюється у метаболiт циклу лимонної кислоти, яким є:
Antworten
-
Малат
-
Лимонна кислота
-
Сукцинат
-
Фумарат
-
Оксалоацетат
Frage 102
Frage
У клiтинi в гранулярнiй ЕПС вiдбувається етап трансляцiї, при якому спостерiгається просування i-РНК щодо рибосоми. Амiнокислоти з’єднуються пептидними зв’язками в певнiй послiдовностi - вiдбувається бiосинтез полiпептиду. Послiдовнiсть амiнокислот у полiпептидi буде вiдповiдати послiдовностi:
Antworten
-
Антикодонiв р-РНК
-
Нуклеотидiв т-РНК
-
Антикодонiв т-РНК
-
Нуклеотидiв р-РНК
-
Кодонiв i-РНК
Frage 103
Frage
Лiкарi-iнфекцiонiсти широко застосовують антибiотики, якi iнгiбують синтез нуклеїнових кислот. Який етап бiосинтезу гальмує рифампiцин?
Antworten
-
Транскрипцiя в прокарiотах i еукарiотах
-
Iнiцiацiя транскрипцiї в прокарiотах
-
Реплiкацiя в прокарiотах
-
Термiнацiя транскрипцiї в прокарiотах i еукарiотах
-
Сплайсинг у прокарiотах i еукарiотах
Frage 104
Frage
Вiдомо,що введення в органiзм людини лiкарського препарату дикумаролу викликає рiзке зниження в кровi вмiсту протромбiну i ряду iнших бiлкових факторiв згортання кровi. Антивiтамiном якого вiтамiну є дикумарол?
Antworten
-
Вiтамiн E
-
Вiтамiн C
-
Вiтамiн K
-
Вiтамiн P
-
Вiтамiн H
Frage 105
Frage
У хлопчика 11-ти рокiв вмiст холестерину в сироватцi кровi до 25 ммоль/л. В анамнезi - спадкова сiмейна гiперхолестеринемiя, причиною якої є порушення синтезу бiлкiв-рецепторiв до:
Antworten
-
Лiпопротеїнiв дуже низької щільності
-
Лiпопротеїнiв низької щiльностi
-
Лiпопротеїнiв промiжної щiльностi
-
Лiпопротеїнiв високої щiльностi
-
Хiломiкронiв
Frage 106
Frage
Метильнi групи (−CH3) використовуються в органiзмi для синтезу таких важливих сполук, як креатин, холiн, адреналiн, iншi. Джерелом цих групп є одна з незамiнних амiнокислот, а саме:
Antworten
-
Триптофан
-
Валiн
-
Лейцин
-
Iзолейцин
-
Метiонiн
Frage 107
Frage
При недостатностi кровообiгу у перiод iнтенсивної м’язової роботи у м’язi в результатi анаеробного глiколiзу накопичується молочна кислота. Яка її подальша доля?
Antworten
-
Видаляється через нирки з сечею
-
Використовується тканинами для синтезу кетонових тiл
-
Використовується у м’язi для синтезу амiнокислот
-
Включається в глюконеогенез у печiнцi
-
Використовується у тканинах для синтезу жирних кислот
Frage 108
Frage
До лiкарнi надiйшов 9-рiчний хлопчик розумово i фiзично вiдсталий. При бiохiмiчному дослiдженнi кровi: пiдвищена кiлькiсть фенiлаланiну. Блокування якого ферменту може призвести до такого стану?
Frage 109
Frage
За клiнiчними показами хворому призначено пiридоксальфосфат. Для корекцiї яких процесiв рекомендований цей препарат?
Antworten
-
Синтез пуринових i пiримiдинових основ
-
Трансамiнування i декарбоксилювання амiнокислот
-
Дезамiнування амiнокислот
-
Окисне декарбоксилювання кетокислот
-
Синтез бiлка
Frage 110
Frage
В сечi новонародженого визначається цитрулiн та високий рiвень амонiаку. Вкажiть, утворення якої речовини, найiмовiрнiше, порушене у цього малюка:
Antworten
-
Амонiак
-
Сечова кислота
-
Сечовина
-
Креатинiн
-
Креатин
Frage 111
Frage
У хворого на пiдгострий септичний ендокардит при оглядi лiкар вiдзначив загальну слабкiсть i iктеричнiсть шкiри, склер i видимих слизових оболонок. У кровi виявлена збiльшена кiлькiсть непрямого бiлiрубiну. Що зумовлює жовтяничнiсть шкiри i слизових?
Antworten
-
Жирова дистрофiя
-
Надпечiнкова жовтяниця
-
Печiнкова жовтяниця
-
Пiдпечiнкова жовтяниця
-
Гемосидероз
Frage 112
Frage
У хворого дiагностовано алкаптонурiю. Вкажiть фермент, дефект якого є причиною цiєї патологiї:
Frage 113
Frage
До фiбрилярних елементiв сполучної тканини належать колаген, еластин та ретикулiн. Вкажiть амiнокислоту, яка входить тiльки до складу колагену i визначення якої в бiологiчних рiдинах використовується для дiагностики захворювань сполучної тканини:
Antworten
-
Лiзин
-
Глiцин
-
Пролiн
-
Гiдроксипролiн
-
Фенiлаланiн
Frage 114
Frage
Батьки дитини 3-х рокiв звернули увагу на потемнiння кольору його сечi при вiдстоюваннi. Об’єктивно: температура у нормi, шкiрнi покриви чистi, рожевi, печiнка не збiльшена. Назвiть iмовiрну причину даного стану:
Antworten
-
Гемолiз
-
Алкаптонурiя
-
Синдром Iценка-Кушiнга
-
Фенiлкетонурiя
-
Подагра
Frage 115
Frage
Пiсля тривалого фiзичного навантаження пiд час заняття з фiзичної культури у студентiв розвинулась м’язова крепатура. Причиною її виникнення стало накопичення у скелетних м’язах молочної кислоти. Вона утворилась пiсля активацiї в органiзмi студентiв:
Antworten
-
Пентозофосфатного циклу
-
Глюконеогенезу
-
Глiколiзу
-
Лiполiзу
-
Глiкогенезу
Frage 116
Frage
Хвора 28-ми рокiв потрапила до iнфекцiйної лiкарнi з приводу пожовтiння шкiри, склер, слизових оболонок. Лабораторно встановлене пiдвищення рiвня прямого бiлiрубiну у кровi. В сечi виявлений уробiлiноген i бiлiрубiн. Для якого з перелiчених захворювань характернi такi змiни?
Antworten
-
Паренхiматозна жовтяниця
-
Гемолiтична жовтяниця
-
Iнфаркт нирки
-
Туберкульоз нирки
-
Механiчна жовтяниця
Frage 117
Frage
У новонародженої дитини спостерiгаються: судоми, блювання, жовтяниця, специфiчний запах сечi. Лiкар-генетик висловив пiдозру про спадкову хворобу обмiну речовин. Який метод дослiдження необхiдно використати для постановки точного дiагнозу?
Antworten
-
Популяцiйно-статистичний
-
Дерматоглiфiка
-
Цитогенетичний
-
Бiохiмiчний
-
Близнюковий
Frage 118
Frage
У деяких анаеробних бактерiй пiруват, що утворюється внаслiдок глiколiзу, перетворюється на етиловий спирт (спиртове бродiння). У чому бiологiчний сенс цього процесу?
Frage 119
Frage
При нестачi бiотину спостерiгається порушення синтезу вищих жирних кислот. Утворення якого iз зазначених метаболiтiв може бути порушено при цьому?
Antworten
-
Сукцинiл КоА
-
Малонiл КоА
-
Пiруват
-
Аланiн
-
Серотонiн
Frage 120
Frage
Пацiєнту 33 роки. Хворiє 10 рокiв. Перiодично звертається до лiкаря зi скаргами на гострий бiль у животi, судоми, порушення зору. У його родичiв спостерiгаються подiбнi симптоми. Сеча червоного кольору. Госпiталiзований з дiагнозом - гостра перемiжна порфирiя. Причиною захворювання може бути порушення бiосинтезу такої речовини:
Antworten
-
Простагландини
-
Iнсулiн
-
Жовчнi кислоти
-
Гем
-
Коллаген
Frage 121
Frage
У хворого в кровi збiльшена концентрацiя пiрувату. Значна його кiлькiсть екскретується з сечею. Дефiцит якого вiтамiну має мiсце у хворого?
Frage 122
Frage
У 70-тi роки вченi встановили, що причиною важкої жовтяницi новонароджених є порушення зв’язування бiлiрубiну в гепатоцитах. Яка речовина використовується для утворення кон’югату?
Antworten
-
Сечова кислота
-
Глюкуронова кислота
-
Сiрчана кислота
-
Молочна кислота
-
Пiровиноградна кислота
Frage 123
Frage
У хворого, який проходить курс лiкувального голодування, нормальний рiвень глюкози у кровi пiдтримується головним чином за рахунок глюконеогенезу. З якої амiнокислоти при цьому у печiнцi людини найбiльш активно синтезується глюкоза?
Antworten
-
Аланiн
-
Лiзин
-
Валiн
-
Глутамiнова кислота
-
Лейцин
Frage 124
Frage
Причиною захворювання на пелагру може бути переважне харчування кукурудзою i зниження у рацiонi продуктiв тваринного походження. Вiдсутнiсть у рацiонi якої амiнокислоти призводить до даної патологiї?
Antworten
-
Гiстидин
-
Iзолейцин
-
Фенiлаланiн
-
Метiонiн
-
Триптофан
Frage 125
Frage
Пiсля видалення у пацiєнта 2/3 шлунка у кровi зменшився вмiст гемоглобiну, кiлькiсть еритроцитiв, збiльшилися розмiри цих клiтин кровi. Дефiцит якого вiтамiну призводить до таких змiн у кровi?
Frage 126
Frage
Дитина 9-ми мiсяцiв харчується штучними сумiшами, якi не збалансованi за вмiстом вiтамiну B6. У дитини спостерiгається пелагроподiбний дерматит, судоми, анемiя. Розвиток судом може бути пов’язаний з порушенням утворення:
Antworten
-
Дофамiну
-
Гiстамiну
-
Серотонiну
-
ДОФА
-
ГАМК
Frage 127
Frage
У хворого спостерiгаються геморагiї, в кровi знижена концентрацiя протромбiну. Недостатнiсть якого вiтамiну призвела до порушення синтезу цього фактору згортання кровi?
Frage 128
Frage
При лабораторному дослiдженнi у хворого виявили стеаторею. Вкажiть фермент, недостатнiсть дiї якого призвела до виникнення цього симптому:
Antworten
-
Лiпаза
-
Амiлаза
-
Пепсин
-
Лактаза
-
Хiмотрипсин
Frage 129
Frage
Людина впродовж тривалого часу вживала їжу, бiдну на метiонiн, внаслiдок чого у неї спостерiгалися розлади функцiї нервової та ендокринної систем. Це може бути наслiдком порушення синтезу:
Antworten
-
Жирних кислот
-
Пiрувату
-
Тиронiну
-
Адреналiну
-
Глюкагону
Frage 130
Frage
Робiтниця хiмiчного пiдприємства внаслiдок порушення правил безпечної роботи зазнала токсичної дiї азотистої кислоти та нiтритiв, якi викликають дезамiнування цитозину в молекулi ДНК. Який фермент iнiцiює ланцюг репарацiйних процесiв?
Antworten
-
Цитидинтрифосфатсинтетаза
-
Уридин-ДНК-глiкозидаза
-
Оротидилмонофосфатдекарбоксилаза
-
ДНК-залежна-РНК-полiмераза
-
Тимiдилатсинтаза
Frage 131
Frage
Хворий надiйшов до клiнiки зi скаргами на загальну слабкiсть, порушення сну. Шкiра має жовтий колiр. У кровi: збiльшена кiлькiсть прямого бiлiрубiну, жовчних кислот. Кал ахолiчний. Для якого стану характернi цi змiни?
Antworten
-
Надпечiнкова жовтяниця
-
Гемолiтична жовтяниця
-
Механiчна жовтяниця
-
Синдром Жiльбера
-
Хронiчний холецистит
Frage 132
Frage
До реанiмацiйного вiддiлення в тяжкому станi, без свiдомостi надiйшов пацiєнт. Дiагностовано передозування барбiтуратiв, якi спричинили феномен тканинної гiпоксiї. На якому рiвнi вiдбулося блокування електронного транспорту?
Antworten
-
Цитохромоксидаза
-
НАДН-коензим-Q-редуктаза
-
Цитохром b - цитохром c1
-
Убiхiнон
-
АТФ-синтаза
Frage 133
Frage
Дiвчинка 10-ти рокiв часто хворiє на гострi респiраторнi iнфекцiї, пiсля яких спостерiгаються множиннi точковi крововиливи в мiсцях тертя одягу. Який гiповiтамiноз має мiсце в дiвчинки:
Frage 134
Frage
Людина захворiла на пелагру. При опитуваннi стало вiдомо, що впродовж тривалого часу вона харчувалася переважно кукурудзою, мало вживала м’яса. Дефiцит якої речовини у кукурудзi спричинив розвиток хвороби?
Antworten
-
Триптофан
-
Тирозин
-
Пролiн
-
Аланiн
-
Гiстидин
Frage 135
Frage
Хворий 46-ти рокiв звернувся до лiкаря зi скаргою на бiль в суглобах, який посилюється напередоднi змiни погоди. У кровi виявлено пiдвищення концентрацiї сечової кислоти. Посилений розпад якої речовини є найвірогіднішою причиною захворювання?
Frage 136
Frage
До лiкарнi доставлено дитину 2-х рокiв з уповiльненим розумовим i фізичним розвитком, що страждає на частi блювання пiсля прийому їжi. У сечi визначена фенiлпiровиноградна кислота. Наслiдком якого порушення є дана патологiя?
Frage 137
Frage
Пiд час патронажу лiкар виявив у дитини симетричну шорсткiсть щiк, дiарею, порушення нервової дiяльностi. Нестача яких харчових факторiв є причиною такого стану?
Antworten
-
Треонiн, пантотенова кислота
-
Лiзин, аскорбiнова кислота
-
Нiкотинова кислота, триптофан
-
Метiонiн, лiпоєва кислота
-
Фенiлаланiн, пангамова кислота
Frage 138
Frage
У хворого 30-ти рокiв iз гострим запаленням пiдшлункової залози (панкреатитом) виявлено порушення порожнинного травлення бiлкiв. Це може бути пов’язано iз недостатнiм синтезом та видiленням залозою такого ферменту:
Antworten
-
Трипсин
-
Пепсин
-
Лiпаза
-
Дипептидаза
-
Амiлаза
Frage 139
Frage
Основна маса азоту з органiзму виводиться у виглядi сечовини. Зниження активностi якого ферменту в печiнцi призводить до гальмування синтезу сечовини i нагромадження амонiаку в кровi i тканинах?
Antworten
-
Пепсин
-
Амiлаза
-
Уреаза
-
Аспартатамiнотрансфераза
-
Карбамоїлфосфатсинтаза
Frage 140
Frage
При копрологiчному дослiдженнi встановлено, що кал знебарвлений, у ньому знайдено краплi нейтрального жиру. Найбiльш вiрогiдною причиною цього є порушення:
Antworten
-
Секрецiї кишкового соку
-
Кислотностi шлункового соку
-
Секрецiї пiдшлункового соку
-
Надходження жовчi до кишечнику
-
Процесiв всмоктування в кишечнику
Frage 141
Frage
Для лiкування жовтяниць показано призначення барбiтуратiв, якi iндукують синтез УДФ-глюкуронiлтрансферази. Лiкувальний ефект при цьому обумовлений утворенням:
Frage 142
Frage
У хворого на жовтяницю у кровi пiдвищений вмiст прямого бiлiрубiну та жовчних кислот; у сечi вiдсутнiй стеркобiлiноген. При якiй жовтяницi можлива наявнiсть цих ознак?
Antworten
-
Гемолiтична
-
Печiнкова
-
Паренхiматозна
-
Механiчна
-
Надпечiнкова
Frage 143
Frage
У новонародженої дитини у шлунку відбувається “згурджування” молока, тобто перетворення розчинних білків молока казеїнів у нерозчинні – параказеїни за участю іонів кальцію і ферменту:
Antworten
-
Гастрину
-
Пепсину
-
Ренніну
-
Секретину
-
Ліпази
Frage 144
Frage
При хронiчному передозуваннi глюкокортикоїдiв розвивається гiперглiкемiя. Назвiть процес вуглеводного обмiну, за рахунок якого збiльшується концентрацiя глюкози у плазмi кровi:
Antworten
-
Глiкогенез
-
Глiкогенолiз
-
Аеробний глiколiз
-
Пентозофосфатний цикл
-
Глюконеогенез
Frage 145
Frage
Встановлено, що деякi сполуки, наприклад, токсини грибiв та деякi антибiотики, можуть пригнiчувати активнiсть РНК-полiмерази. Порушення якого процесу вiдбувається в клiтинi у випадку пригнiчування даного ферменту?
Antworten
-
Реплiкацiя
-
Транскрипцiя
-
Трансляцiя
-
Процесiнг
-
Репарацiя
Frage 146
Frage
Пiд час голодування м’язовi бiлки розпадаються до вiльних амiнокислот. В який процес найiмовiрнiше будуть втягуватися цi сполуки за таких умов?
Frage 147
Frage
До клiнiки потрапила дитина 1-го року з ознаками ураження м’язiв кiнцiвок та тулуба. Пiсля обстеження виявлений дефiцит карнiтину в м’язах. Бiохiмiчною основою цiєї патологiї є порушення процесу:
Antworten
-
Регуляцiї рiвня Ca2+ в мiтохондрiях
-
Транспорту жирних кислот у мiтохондрiї
-
Субстратного фосфорилювання
-
Утилiзацiї молочної кислоти
-
Окисного фосфорилювання
Frage 148
Frage
На електроннiй мiкрофотографiї науковець виявив структуру, утворену вiсьмома молекулами бiлкiв-гiстонiв i дiлянкою молекули ДНК, що робить близько 1,75 обертiв навколо них. Яку структуру виявив дослiдник?
Antworten
-
Елементарна фiбрила
-
Хроматида
-
Напiвхроматида
-
Нуклеосома
-
Хромосома
Frage 149
Frage
При обстеженнi в клiнiцi у чоловiка дiагностували гостру променеву хворобу. Лабораторно встановлено рiзке зниження вмiсту серотонiну в тромбоцитах. Порушення метаболiзму якої речовини є можливою причиною зниження вмісту тромбоцитарного серотонiну?
Antworten
-
Гiстидин
-
Тирозин
-
5-окситриптофан
-
Фенiлаланiн
-
Серин
Frage 150
Frage
У хворої дитини виявлена затримка розумового розвитку, збiльшення печiнки, погiршення зору. Лiкар пов’язує цi симптоми з дефiцитом в органiзмi галактозо-1-фосфатуридилтрансферази. Який патологiчний процес має мiсце у дитини?
Antworten
-
Гiперлактатацидемiя
-
Фруктоземiя
-
Гiперглiкемiя
-
Гiпоглiкемiя
-
Галактоземiя
Frage 151
Frage
Мати звернулася до лiкаря з приводу того, що у дитини 5-ти рокiв пiд дiєю сонячних променiв на шкiрi з’являються еритеми, везикулярний висип, свербiж шкiри. Лабораторнi дослiдження виявили зменшення вмiсту залiза у сироватцi кровi, збiльшення видiлення з сечею уропорфiриногену I. Найбiльш вiрогiдною спадковою патологiєю у дитини є:
Antworten
-
Копропорфiрiя
-
Метгемоглобiнемiя
-
Печiнкова порфiрiя
-
Еритропоетична порфiрiя
-
Iнтермiтуюча порфiрiя
Frage 152
Frage
Немовля вiдмовляється вiд годування груддю, збудливе, дихання неритмiчне, сеча має специфiчний запах "пивної закваски"або "кленового сиропу". Вроджений дефект якого ферменту викликав дану патологiю?
Antworten
-
УДФ-глюкуронiлтрансфераза
-
Глюкозо-6-фосфатдегiдрогеназа
-
Глiцеролкiназа
-
Аспартатамiнотрансфераза
-
Дегiдрогеназа розгалужених альфа-кетокислот
Frage 153
Frage
У хворого в органiзмi знижений вмiст iонiв магнiю, якi потрiбнi для прикрiплення рибосом до гранулярної ендоплазматичної сiтки. Вiдомо, що це призводить до порушення бiосинтезу бiлка. Який саме етап бiосинтезу бiлка буде порушено?
Antworten
-
Реплiкацiя
-
Транскрипцiя
-
Трансляцiя
-
Активацiя амiнокислот
-
Термiнацiя
Frage 154
Frage
У жiнки 62-х рокiв розвинулася катаракта (помутнiння кришталика) на фонi цукрового дiабету. Який тип модифiкацiї бiлкiв має мiсце при дiабетичнiй катарактi?
Antworten
-
Глiкозилювання
-
Фосфорилювання
-
АДФ-рибозилювання
-
Метилювання
-
Обмежений протеолiз
Frage 155
Frage
Пацiєнтцi з високим ступенем ожирiння у якостi харчової добавки було рекомендовано карнiтин для полiпшення "спалювання"жиру. Яку безпосередню участь бере карнiтин у процесi окиснення жирiв?
Antworten
-
Транспорт ВЖК з жирових депо до тканин
-
Транспорт ВЖК з цитозоля до мiтохондрiй
-
Бере участь в однiй з реакцiй бета-окиснення ВЖК
-
Активацiя ВЖК
-
Активацiя внутрiшньоклiтинного лiполiзу
Frage 156
Frage
У новонародженої дитини на пелюшках виявленi темнi плями, що свiдчать про утворення гомогентизинової кислоти. З порушенням обмiну якої речовини це пов’язане?
Antworten
-
Галактоза
-
Тирозин
-
Метiонiн
-
Холестерин
-
Триптофан
Frage 157
Frage
У дитини 1,5 рокiв спостерiгається вiдставання в розумовому i фiзичному розвитку, посвiтлiння шкiри i волосся, зниження вмiсту в кровi катехоламiнiв. При додаваннi до свiжої сечi декiлькох крапель 5% розчину трихлороцтового залiза з’являється оливково-зелене забарвлення. Для якої патологiї обмiну амiнокислот характернi данi змiни?
Antworten
-
Ксантонурiя
-
Алкаптонурiя
-
Тирозиноз
-
Альбiнiзм
-
Фенiлкетонурiя
Frage 158
Frage
У хворого з частими кровотечами з внутрiшнiх органiв i слизових оболонок виявленi пролiн i лiзин у складi колагенових волокон. Через вiдсутнiсть якого вiтамiну порушено їх гiдроксилювання?
Antworten
-
Вiтамiн K
-
Вiтамiн C
-
Вiтамiн A
-
Тiамiн
-
Вiтамiн E
Frage 159
Frage
У хворих з непрохiднiстю жовчовивiдних шляхiв пригнiчується зсiдання кровi, виникають кровотечi, що є наслiдком недостатнього засвоєння такого вiтамiну:
Frage 160
Frage
Хвора 48-ми рокiв надiйшла до клiнiки iз скаргами на слабкiсть, дратiвливiсть, порушення сну. Об’єктивно: шкiра та склери жовтого кольору. У кровi: пiдвищення рiвня загального бiлiрубiну з переважанням прямого. Кал - ахолiчний. Сеча - темного кольору (жовчнi пiгменти). Яка жовтяниця має мiсце в хворої?
Antworten
-
Синдром Жiльбера
-
Синдром Крiглера-Найяра
-
Механiчна
-
Паренхiматозна
-
Гемолiтична
Frage 161
Frage
Пiд час огляду дитини 11-ти мiсяцiв педiатр виявив викривлення кiсток нижнiх кiнцiвок i затримку мiнералiзацiї кiсток черепа. Нестача якого вiтамiну призводить до даної патологiї?
Antworten
-
Тiамiн
-
Холекальциферол
-
Пантотенова кислота
-
Бiофлавоноїди
-
Рибофлавiн
Frage 162
Frage
У хворого на хронiчний гепатит виявлено значне зниження синтезу i секрецiї жовчних кислот. Який процес у найбiльшiй мiрi буде порушений у кишечнику цього хворого?
Antworten
-
Всмоктування амiнокислот
-
Травлення бiлкiв
-
Травлення вуглеводiв
-
Всмоктування глiцерину
-
Емульгування жирiв
Frage 163
Frage
Пiд час бiгу на короткi дистанцiї у нетренованої людини виникає м’язова гiпоксiя. До накопичення якого метаболiту в м’язах це призводить?
Antworten
-
Глюкозо-6-фосфат
-
Кетоновi тiла
-
Ацетил-КоА
-
Лактат
-
Оксалоацетат
Frage 164
Frage
У цитоплазмi мiоцитiв розчинена велика кiлькiсть метаболiтiв окиснення глюкози. Назвiть один з них, який безпосередньо перетворюється на лактат:
Antworten
-
Фруктозо-6-фосфат
-
Пiруват
-
Глiцерофосфат
-
Глюкозо-6-фосфат
-
Оксалоацетат
Frage 165
Frage
Внаслiдок дефiциту вiтамiну B1 порушується окисне декарбоксилювання α-кетоглутарової кислоти. Синтез якого з наведених коферментiв порушується при цьому?
Frage 166
Frage
У хворого спостерiгається погiршення сутiнкового зору. Який з вiтамiнних препаратiв слiд призначити пацiєнту?
Antworten
-
Кислота аскорбiнова
-
Цiанокобаламiн
-
Пiридоксину гiдрохлорид
-
Ретинолу ацетат
-
Кислота нiкотинова
Frage 167
Frage
Депресiї та емоцiйнi розлади є наслiдком нестачi у головному мозку норадреналiну, серотонiну та iнших бiогенних амiнiв. Збiльшення їх вмiсту у синапсах можна досягти за рахунок антидепресантiв, якi гальмують такий фермент:
Frage 168
Frage
У юнака 16-ти рокiв пiсля перенесеного захворювання знижена функцiя синтезу бiлкiв у печiнцi внаслiдок нестачi вiтамiну K. Це може призвести до порушення:
Frage 169
Frage
У новонародженого спостерiгається диспепсiя пiсля годування молоком. При замiнi молока розчином глюкози симптоми диспепсiї зникають. Недостатня активнiсть якого ферменту спостерiгається у новонародженого?
Antworten
-
Сахараза
-
Лактаза
-
Мальтаза
-
Амiлаза
-
Iзомальтаза
Frage 170
Frage
Фармакологiчнi ефекти антидепресантiв пов’язанi з блокуванням (iнгiбуванням) ними ферменту, який каталiзує розпад таких бiогенних амiнiв, як норадреналiн i серотонiн в мiтохондрiях нейронiв головного мозку. Який фермент бере участь у цьому процесi?
Antworten
-
Декарбоксилаза
-
Трансамiназа
-
Моноамiнооксидаза
-
Пептидаза
-
Лiаза
Frage 171
Frage
Онкологiчному хворому призначили препарат метотрексат, до якого з часом клiтини-мiшенi пухлини втратили чутливiсть. Експресiя гену якого ферменту при цьому змiнюється?
Antworten
-
Тимiназа
-
Дегiдрофолатредуктаза
-
Дезамiназа
-
Фолатоксидаза
-
Фолатдекарбоксилаза
Frage 172
Frage
Пiсля вживання жирної їжi у хворого з’являються нудота та печiя, має мiсце стеаторея. Причиною такого стану може бути:
Antworten
-
Порушення синтезу фосфолiпази
-
Пiдвищене видiлення лiпази
-
Порушення синтезу трипсину
-
Нестача амiлази
-
Нестача жовчних кислот
Frage 173
Frage
Було доведено, що молекула незрiлої i-РНК (про-i-РНК) мiстить бiльше триплетiв, ніж знайдено амiнокислот у синтезованому бiлку. Це пояснюється тим, що трансляцiї у нормi передує:
Antworten
-
Процесiнг
-
Iнiцiацiя
-
Репарацiя
-
Мутацiя
-
Реплiкацiя
Frage 174
Frage
Для вивчення локалiзацiї бiосинтезу бiлка в клiтинах, мишi ввели мiченi амiнокислоти аланiн та триптофан. Бiля яких органел буде спостерiгатися накопичення мiчених амiнокислот?
Antworten
-
Гладенька ЕПС
-
Рибосоми
-
Клiтинний центр
-
Лiзосоми
-
Апарат Гольджi
Frage 175
Frage
У пацiєнта, що звернувся до лiкаря, спостерiгається жовте забарвлення шкiри, сеча темна, кал темно-жовтого кольору. Пiдвищення концентрацiї якої речовини буде спостерiгатися в сироватцi кровi?
Antworten
-
Вiльний бiлiрубiн
-
Кон’югований бiлiрубiн
-
Мезобiлiрубiн
-
Вердоглобiн
-
Бiлiвердин
Frage 176
Frage
На прийом до лiкаря звернувся хворий з симетричним дерматитом вiдкритих дiлянок шкiри. З бесiди з пацiєнтом встановлено, що вiн харчується, в основному, крупами i вживає мало м’яса, молока та яєць. Дефiцит якого вiтамiну є провiдним у цього пацiєнта?
Antworten
-
Кальциферол
-
Нiкотинамiд
-
Фолiєва кислота
-
Бiотин
-
Токоферол
Frage 177
Frage
У хворого пiсля видалення жовчного мiхура утрудненi процеси всмоктування Ca через стiнку кишечнику. Призначення якого вiтамiну буде стимулювати цей процес?
Frage 178
Frage
Хворий вiдзначає частi проноси, особливо пiсля вживання жирної їжi, схуднення. Лабораторнi дослiдження показали наявнiсть стеатореї; кал гiпохолiчний. Що може бути причиною такого стану?
Antworten
-
Запалення слизової оболонки тонкої кишки
-
Обтурацiя жовчних шляхiв
-
Недостатнiсть панкреатичної лiпази
-
Недостатнiсть панкреатичної фосфолiпази
-
Незбалансована дiєта
Frage 179
Frage
Травма мозку викликала пiдвищене утворення амiаку. Яка амiнокислота бере участь у видаленнi амiаку з мозкової тканини?
Antworten
-
Глутамiнова
-
Тирозин
-
Валiн
-
Триптофан
-
Лiзин
Frage 180
Frage
Внаслiдок посттрансляцiйних змiн деяких бiлкiв, що беруть участь в зсiданнi кровi, зокрема протромбiну, вони набувають здатностi зв’язувати кальцiй. В цьому процесi бере участь вiтамiн:
Frage 181
Frage
Комплекс Гольджi виводить речовини iз клiтини завдяки злиттю мембранного мiшечка з мембраною клiтини. При цьому вмiст мiшечка виливається назовнi. Який процес тут проявляється?
Antworten
-
Активний транспорт
-
Полегшена дифузiя
-
Ендоцитоз
-
Екзоцитоз
-
Жодна вiдповiдь невiрна
Frage 182
Frage
Дитина 3-х рокiв iз симптомами стоматиту, гiнгiвiніту, дерматиту вiдкритих дiлянок шкiри була госпiталiзована. При обстеженнi встановлено спадкове порушення транспорту нейтральних амiнокислот у кишечнику. Нестача якого вiтамiну зумовила данi симптоми?
Antworten
-
Пантотенова кислота
-
Нiацин
-
Вiтамiн A
-
Кобаламiн
-
Бiотин
Frage 183
Frage
При обстеженнi дитини лiкар виявив ознаки рахiту. Нестача якої сполуки в органiзмi дитини сприяє розвитку цього захворювання?
Frage 184
Frage
Пiсля оперативного видалення частини шлунка у хворого порушилося всмоктування вiтамiну B12, вiн виводиться з калом. Розвинулася анемiя. Який фактор необхiдний для всмоктування цього вiтамiну?
Antworten
-
Гастромукопротеїн
-
Гастрин
-
Соляна кислота
-
Пепсин
-
Фолiєва кислота
Frage 185
Frage
До лiкарнi надiйшла дитина 6-ти рокiв. Пiд час обстеження було виявлено, що дитина не може фiксувати погляд, не слiдкує за iграшками, на очному днi вiдзначається симптом "вишневої кiстки". Лабораторнi аналiзи показали, що у мозку, печiнцi та селезiнцi - пiдвищений рiвень ганглiозиду глiкометиду. Яке спадкове захворювання у дитини?
Frage 186
Frage
Плазмовi фактори згортання кровi зазнають посттрансляцiйної модифiкацiї за участю вiтамiну K. Як кофактор, вiн потрiбен у ферментнiй системi γ-карбоксилювання бiлкових факторiв коагуляцiї кровi, завдяки збільшенню спорiдненостi їх молекул з iонами кальцiю. Яка амiнокислота карбоксилюється в цих бiлках?
Antworten
-
Фенiлаланiн
-
Валiн
-
Серин
-
Глутамiнова
-
Аргiнiн
Frage 187
Frage
До клiнiки надiйшла дитина 4-х рокiв з ознаками тривалого бiлкового голодування: затримка росту, анемiя, набряки, розумова вiдсталiсть. Причиною розвитку набрякiв у цiєї дитини є зниження синтезу:
Antworten
-
Альбумiнiв
-
Глобулiнiв
-
Гемоглобiну
-
Лiпопротеїнiв
-
Глiкопротеїнiв
Frage 188
Frage
Амонiак є дуже отруйною речовиною, особливо для нервової системи. Яка речовина бере особливо активну участь у знешкодженнi амонiаку в тканинах мозку?
Antworten
-
Гiстидин
-
Лiзин
-
Пролiн
-
Глутамiнова кислота
-
Аланiн
Frage 189
Frage
Жiнка 30-ти рокiв хворiє близько року, коли вперше з’явився бiль у дiлянцi суглобiв, їх припухлiсть, почервоiння шкiри над ними. Попереднiй дiагноз - ревматоїдний артрит. Змiна якого компоненту в структурi бiлка сполучної тканини є однiєю з причин цього захворювання?
Antworten
-
Муцин
-
Колаген
-
Мiозин
-
Овоальбумiн
-
Тропонiн
Frage 190
Frage
У жiнки, що тривалий час дотримувалася дiєти з використанням очищеного рису, виявлений полiневрит (хвороба Берi-Берi). Вiдсутнiсть якого вiтамiну в їжi призводить до розвитку цього захворювання?
Antworten
-
Пiридоксин
-
Аскорбiнова кислота
-
Тiамiн
-
Фолiєва кислота
-
Рибофлавiн
Frage 191
Frage
Дитина квола, апатична. Печiнка збiльшена, при її бiопсiї виявлено значний надлишок глiкогену. Концентрацiя глюкози в кровi нижче норми. У чому причина зниженої концентрацiї глюкози у кровi цiєї хворої?
Antworten
-
Понижена (вiдсутня) активнiсть глюкозо-6-фосфатази у печiнцi
-
Понижена (вiдсутня) активнiсть гексокiнази у печiнцi
-
Пiдвищена активнiсть глiкогенсинтетази у печiнцi
-
Понижена (вiдсутня) активнiсть глiкоген-фосфорилази у печiнцi
-
Дефiцит гену, який вiдповiдає за синтез глюкозо-1-фосфатуридинтрансферази
Frage 192
Frage
У чоловiка, який тривалий час не вживав з їжею жирiв, але отримував достатню кiлькiсть вуглеводiв i бiлкiв, виявлено дерматит, погане загоювання ран, погiршення зору. Дефiцит яких компонентiв є причиною порушення обмiну речовин?
Antworten
-
Вiтамiни PP, H
-
Пальмiтинова кислота
-
Лiнолева кислота, вiтамiни A, D, E, K
-
Мiнеральнi солi
-
Олеїнова кислота
Frage 193
Frage
Експериментальнiй тваринi давали надлишкову кiлькiсть глюкози, мiченої за вуглецем, протягом тижня. У якiй сполуцi можна виявити мiтку?
Antworten
-
Пальмiтинова кислота
-
Метiонiн
-
Вiтамiн A
-
Холiн
-
Арахiдонова кислота
Frage 194
Frage
РНК, що мiстить вiрус iмунодефiциту людини, проникла всередину лейкоцита i за допомогою ферменту ревертази змусила клiтину синтезувати вiрусну ДНК. В основi цього явища лежить:
Antworten
-
Дерепресiя оперона
-
Репресiя оперона
-
Зворотня трансляцiя
-
Зворотня транскрипцiя
-
Конварiантна реплiкацiя
Frage 195
Frage
Для запобiгання пiсляоперацiйної кровотечi 6-ти рiчнiй дитинi рекомендовано приймати вiкасол, який є синтетичним аналогом вiтамiну K. Вкажiть, якi посттрансляцiйнi змiни факторiв згортання кровi активуються пiд впливом вiкасолу?
Frage 196
Frage
У хлопчика 4-х рокiв пiсля перенесеного важкого вiрусного гепатиту мають мiсце блювання, втрата свiдомостi, судоми. У кровi - гiперамонiємiя. Порушення якого бiохiмiчного процессу викликало патологiчний стан хворого?
Antworten
-
Активацiя декарбоксилування амiнокислот
-
Порушення знешкодження бiогенних амiнiв
-
Посилення гниття бiлкiв у кишечнику
-
Порушення знешкодження амiаку в печiнцi
-
Пригнiчення ферментiв трансамiнування
Frage 197
Frage
При декарбоксилуваннi глутамату в ЦНС утворюється медiатор гальмування. Назвiть його:
Antworten
-
Серотонiн
-
Глутатiон
-
Гiстамiн
-
ГАМК
-
Аспарагiн
Frage 198
Frage
Пiд час катаболiзму гiстидину утворюється бiогенний амiн, що має потужну судинорозширюючу дiю. Назвiть його:
Antworten
-
Серотонiн
-
Гiстамiн
-
ДОФА
-
Норадреналiн
-
Дофамiн
Frage 199
Frage
При утилiзацiї арахiдонової кислоти за циклооксигеназним шляхом утворюються бiологiчно активнi речовини. Вкажiть їх:
Frage 200
Frage
У регуляції активності ферментів важливе місце належить їхній постсинтетичній ковалентній модифікації. Яким із зазначених механізмів здійснюється регуляція активності глікогенфосфорилази і глікогенсинтетази?