Teema: Linnud
Loe tekst läbi. Tee ka järgnevad ülesanded kaasa, kursuse lõpus on test eelneva materjali peale.
Linnud on keelikloomade klass, kes kuuluvad selgroogsete hulka. Lindudel on võime lennata, nende keha katavad suled, mida on vaja lendamiseks ja keha soojendamiseks. Nende esijäsemed on moondunud tiibadeks. Lindude ninamik on arenenud nokaks, hambaid neil ei ole. Linnud hingavad kopsudega ja paljunevad koorega munade abil. Veel on nad püsisoojased ehk nende kehatemperatuur püsib ühetaolisena nii soojas kui ka külmas ja seega saavad nad elada igal pool. Linde uurivat teadust nimetatakse ornitoloogiaks ja linnu-uurijaid nimetatakse ornitoloogideks.
Seega on lindudel: kaks tiiba, kaks jalga, nokk ja keha katavad suled.
Linnud söövad: rohelisi taimeosi, seemneid, vilja, putukaid. Röövlinnud jahivad teisi linde ja väikeseid loomi.
Linnud võivad elada: metsas, niitutel, põldudel, veekoguse läheduses jne.
Linnud ehitavad pesa, kuhu munevad munad, mida vanalinnud hauduma hakkavad. Kui pojad on koorunud, siis hoolitsevad vanalinnud nende eest. Lindudel on juhtivaks meeleks nägemine ja nad kuulevad väga hästi. Haistmine on väga nõrgalt arenenud.
Linnud jagunevad rändlindudeks, paigallindudeks ja veelindudeks. Sügisel, kui ilmad muutuvad külmaks, siis ei leia rändlinnud enam toitu ja lendavad soojale maale, näiteks kuldnokk. Paigalinnud külma ei karda ja suudavad toitu leida ka talvel, näiteks tihane. Veelinnud elutsevad veekogu lähedal. Nemad leiavad omale toidu veekogust või selle ümbrusest ja nende pojad vajavad üleskasvamiseks veekogu lähedust, näiteks luik.